ScioTábor 2023

Tak jako každý rok, tak i letos pořádáme tábor pro ScioŠkoláky. A pro každoroční velký zájem opět ve dvou turnusech. Jeden turnus putovní a druhý na tábořišti s celotáborovou hrou.

1. 6. 2023| Vendula Szlaureová
Sciotabor2023

1. turnus “Putovní”  —  30. července až 5. srpna 2023
  2. turnus — 6. srpna až 12. srpna 2023

Komu je tábor určen

1. turnus — žáci ScioŠkol v 5. až 9. ročníku v roce 2022/2023, po domluvě sourozenci ze stejné věkové skupiny, musí být schopni ujít denně 12 km se všemi věcmi na zádech.
  2. turnus — žáci ScioŠkol ve 4. až 9. ročníku v roce 2022/2023, po domluvě sourozenci ze stejné věkové skupiny.Po domluvě s rodiči i mladší samostatné děti.

Oblast pro 1. turnus:

Náš putovní tábor směřujeme do oblasti jižních Čech, možná se podíváme až na Šumavu. V tuto chvíli prozkoumáváme možnosti trasy — díváme se po zajímavých místech jihočeského kraje a na možnosti příležitostného spaní v kempu i pod širákem.

Můžete se těšit na toulky v přírodě, podíváme se do města, budeme se přizpůsobovat počasí, improvizovat a domlouvat se společně na další trase/postupu, vařit, stavět přístřešky v lese, koupat se... Určitě zažijeme mnoho zajímavého, krásného a nečekaného a na konci se sejdeme na tábořišti u Blatné.

Denní putování nebude dlouhé a bude umožňovat hodně svobodné hry, volnost přesunů a domlouvání programu.

Místo pro 2. turnus:

Skautské tábořiště Jindřichovice u Blatné 49°22’59.212“N, 13°51’37.872“E

• spaní v podsadových stanech či týpí
  • komfort spíše nižší (spacáky, karimatky, ešusy, suché záchody, příroda)
  • z vlaku na tábořiště je to cca 6 km

Odjezd

1. turnus — v neděli 30. července dopoledne společně z Prahy a Brna (časy upřesníme)
  2. turnus — v neděli 6. srpna dopoledne společně z Prahy a Brna (časy upřesníme)

Návrat

1. turnus — v sobotu 5. srpna odpoledne vyzvedněte dítě na tábořišti 2. turnusu; můžete se zdržet přes noc a přidat se k organizátorům na společný večer; můžete se domluvit i s jinými rodiči na vyzvednutí vašeho dítěte.
  2. turnus — v sobotu 12. srpna dopoledne vyzvedněte dítě na tábořišti; můžete přijet již v pátek 11. srpna a přidat se k nám na společný večer; můžete se domluvit i s jinými rodiči na vyzvednutí vašeho dítěte.

Náplň tábora

1. turnus

• putování a plánování putování
  • “sebeobsluha” — hlavně vaření
  • svobodná hra podporovaná průvodci a praktikanty
  • bez celotáborové hry
  • podrobnější informace zašleme na začátku července
  • spát budeme venku pod širákem, plachtami nebo v kempech
  • děti musí mít sbaleno v jediném zavazadle a to v batohu s bederním pásem dostatečně malým, aby šel utáhnout dítěti okolo pasu; dále dobré prošlápnuté pohorky, teplý spacák (= komfort kolem 0° 5° C), karimatku a bivakovací vak
  • v případě nepříznivého počasí budeme po domluvě s dětmi operativně upravovat trasu a místa přespání tak, abychom vše v pohodě zvládli

2. turnus

• celotáborová hra připravená průvodci (vyplní velkou část času na táboře)
  • “sebeobsluha” — vaření, topení a štípání dříví a podobné činnosti — dle potřeby
  • děti potřebují teplý spacák (= komfort kolem 0° 5° C)

Cena

Základní cena 5 500,- Kč (u putovního tábora doplníme doporučené kapesné) | oba turnusy 9 500,- Kč | sourozenci 9 500,- Kč (za dva)

Pořádající osoba

6. ScioŠkola Praha — základní škola, s.r.o., IČ 10788069, se sídlem v ulici Na Zátorce 675/30, 160 00 Praha 6

Jak se přihlásit?

1. Do 20. června vyplňte přihlášku ve formuláři
  2. Do 23. června uhraďte účastnický poplatek dle instrukcí zaslaných e-mailem
  3. Na tábor přivezte:

1. potvrzení o bezinfekčnosti (pošleme vám předem formulář)
    2. kartičku pojišťovny a užívané léky v dostatečném množství

Podrobnější informace k odjezdu, vybavení apod. budeme distribuovat cca 14 dní před táborem.

Kdo tábor připravuje?

Vendula Szlauerová | průvodkyně na ScioŠkole Praha 4 a ScioŠkole Bubeneč, organizovala všechny tři předchozí ScioTábory

Kontakt: vendula.szlauerova@scioskola.cz | 775 232 094

Oba turnusy

Petr Šilhavý | ex-průvodce na ScioŠkole Praha 4

Kontakt: pesilhavy@gmail.com | 739 673 672

1. turnus

Monika Posi | průvodkyně na ScioŠkole Praha 13

Kontakt: monika.posi@scioskola.cz | 774 094 968

Oba turnusy

Veronika Sedláček Rychtová|průvodkyně na ScioŠkole Brno Heršpice

Kontakt: veronika.sedlacek@scioskola.cz |607 208 754

2. turnus

Některé časté otázky

Pojedou moji kamarádi?

Musíš se s nimi domluvit :-)

Jaké budou hygienické podmínky?

Tábořiště splňuje hygienické podmínky dle vyhlášky č. 106/2001 Sb., o zotavovacích akcích (teplá voda, dostatečný počet WC, zázemí kuchyně a další). Spí se ve stanech ve spacácích na karimatkách. Jí se z vlastního nádobí.

Mohu přijet později / odjet dříve?

Po domluvě ano.